Dek. dostępności. RODO

Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Orzechowie (zwana dalej szkołą) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie strony internetowej dostępnej pod adresem www.gimnazjumorzechowo.edupage.org

Data publikacji strony internetowej: 01.09.2011r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 01.09.2020r.

Istniejąca strona internetowa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowie jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych – niezgodności i wyłączenia dotyczą:

• dokumentów tekstowych i tekstowo-graficznych, dokumentów utworzonych w programach przeznaczonych do tworzenia prezentacji lub arkuszy kalkulacyjnych, opublikowanych przed dniem 23 września 2018 r.,
  • treści archiwalnych, niewykorzystywanych do realizacji bieżących zadań.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-23. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez szkołę.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Rafał Zięty, e-mail: zsorzechowo@poczta.idsl.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 61 437 10 89. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Szkoła powinna zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, szkoła niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, szkoła może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy szkoła odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/pl

Dostępność architektoniczna

Budynek: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Orzechowie ul. Szkolna 18, 62-322 Orzechowo

Do budynku prowadzi sześć wejść: dwa od ulicy Szkolnej cztery od strony boiska szkolnego.

Do czterech wejść do budynku prowadzą schody, a do 2 prowadzi podjazd dla osób niepełnosprawnych.

W budynku znajduje się platforma dla osób niepełnosprawnych.

Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Wejście nie jest zabezpieczone bramkami.

Dla osób na wózkach dostępne jest wejście z podjazdem, korytarz i pomieszczenia na parterze. W budynku nie ma windy. Pracownicy z gabinetów na piętrze są zobowiązani do zejścia na parter celem obsługi niepełnosprawnego interesanta.

Dwie toalety są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Przed budynkiem wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2017 r., poz. 1824), osoby niesłyszące i głuchonieme mają prawo do skorzystania z usług tłumacza języka migowego, przy załatwianiu spraw w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowie.

W związku z tym osoby, które zamierzają skorzystać z powyższych usług, prosimy o zgłoszenie tego faktu na co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w szkole, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Zgłoszenie powinno być dokonane w jednej z następujących form:

• e-mail na adres: zsorzechowo@poczta.idsl.pl
  • faxem na nr tel. 61 437 10 89,
  • osobiście w szkole,
  • drogą pocztową na adres: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Orzechowie ul. Szkolna 18, 62-322 Orzechowo

raport_o_stanie__zapewnienia_dostepnosci_podmiotu_publicznego.pdf