Nawigacja

 • Zapraszamy na "Dziadka do orzechów".

  Zapraszamy wszystkich chętnych do wyjazdu 
  do Teatru Wielkiego w Poznaniu na przedstawienie
   „DZIADEK DO ORZECHÓW”  z udziałem Jagny Marciniak z Orzechowa w roli Klary!


   „Dziadek do orzechów” to baletowe przedstawienie, które z radością obejrzą zarówno dorośli jak i dzieci, znakomicie wprowadza w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Od lat ciesząca się niesłabnącym powodzeniem poznańska realizacja historii małej Klary została przygotowana przez Sławomira Woźniaka. Oprócz skrzących się choreograficzną pomysłowością i doskonałym wykonaniem popisów baletowych na szczególną uwagę zasługują dekoracje i kostiumy duetu Jaśniak-Kaja. Widzowie zawsze wstrzymują oddech, gdy na scenie w czasie balu u Radcy pojawia się rozświetlona choinka bądź, gdy nagle do ciemnej sypialni Klary wchodzi, błyskając czerwonymi oczyma Król Myszy ze swą groźną świtą.

                   

               

  Data:                      19 XII 2017, 18:00  
  Czas trwania:         1 h 50 min., 1 przerwa
  Cena biletu:           dorośli – 75 zł, dzieci – 65 zł
  Koszt przejazdu:     przejazd sponsorowany przez Radę Rodziców


  UWAGA!!!
  Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisu 
  wraz z wpłatą (w sekretariacie szkoły)

                                                                Rafał Zięty
   

 • Warsztaty literackie z Maciejem Płazą.

  13 października odbyły się  warsztaty literackie z Panem Maciejem Płazą  - polskim tłumaczem i prozaikiem, tłumaczem literatury anglojęzycznej oraz prac naukowych - laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich za powieść „Skoruń”.  W warsztatach wzięło udział 21 uczniów klas gimnazjalnych oraz siódmej klasy szkoły podstawowej. Podczas spotkania Pan Płaza udzielił nam rad dotyczących pisania i tworzenia wypowiedzi, podzielił się swoimi wrażeniami po przeczytaniu napisanych przez nas opowiadań na temat „Gdyby nie to, że była środa, zdążyłabym/zdążyłbym na pewno..."  W rozmowie z wybitnym gościem zadawaliśmy  wiele pytań, na które otrzymaliśmy, czasem znane, a czasem zaskakujące, odpowiedzi. Z warsztatów wyszliśmy pełni nowej wiedzy oraz z zapałem do pisania. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w takim przedsięwzięciu i z niecierpliwością czekamy na następne!

 • Dzień Edukacji Narodowej

  14 października to Dzień Edukacji Narodowej, to wspólne święto Nauczycieli, Uczniów i Pracowników szkoły. 

  Pragniemy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły przekazać najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy i sukcesów w realizacji zawodowych zadań oraz podziękować za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane nam - uczniom.

 • W Kinie na temat.

  6 października ponownie my – trzecioklasiści wybraliśmy się do Poznania, aby obejrzeć film w kinie „Helios” –w ramach Programu „Kino na temat”, który pozwala oglądać wartościowe filmy zakończone edukacyjną debatą.

   Film, który wybraliśmy to „Twój Vincent”, związany z postacią Vincenta van Gogha. To projekt wyjątkowy – jest to pierwszy pełnometrażowy film animowany zrealizowany techniką malarską.

  Dorota Kobiela i Hugh Welchman to reżyserski duet filmowy. Zamiast przedstawiać skandale, które towarzyszyły malarzowi i położyły cień również na jego twórczość, autorzy wybrali konwencję filmowego śledztwa – Vincent van Gogh nie żyje od roku, a Armand Roulin wyrusza w podróż, by dostarczyć jego ostatni list komuś z rodziny. Droga ku odnalezieniu stosownego adresata staje się zarazem podróżą przez kolejne znajomości van Gogha. Młody Francuz odwiedza po kolei wszystkich uwikłanych w znajomość z malarzem: dostawcę farb, dziewczynę wynajmującą mu pokój w karczmie, jego lekarza, domniemaną ukochaną, a nawet przypadkowe osoby z otoczenia, takie jak chłopak zarządzający łódkami. Jednak wraz z przypływem kolejnych opowieści dociera do Roulina, że nigdy nie zrozumie, jakim człowiekiem naprawdę był Vincent, coraz bardziej wsiąka w historie opowiadane mu przez kolejne osoby, coraz bardziej obsesyjnie próbując odtworzyć ostatnie tygodnie życia artysty. W jego oczach Vincent przestaje być wariatem, który niegdyś odciął osobie ucho (podobno z miłości), a staje się smutnym, nieszczęśliwym człowiekiem, próbującym nieustannie sprostać przede wszystkim własnym oczekiwaniom.

  „Twój Vincent” wszystkim się spodobał, głównie ze względu na sposób wykonania oraz połączenia biografii z kryminałem. Po zakończeniu seansu debatę edukacyjną przeprowadzili z nami doktoranci Akademii Sztuk Pięknych i redaktor gazety Wyborczej. Najaktywniejsi uczniowie zostali wynagrodzeni. Po wyjściu z kina każdy inaczej spojrzał na Vincenta, nie widzieliśmy w nim tylko wariata, ale człowieka zapracowanego, pełnego smutku i melancholii.

 • Sierżant Pyrek w naszej szkole.

  5 października 2017 w naszej szkole odbył się festyn edukacyjno-policyjny „Z PYRKIEM BEZPIECZNIEJ”, w którym wzięli uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Orzechowie i klas drugich ze Szkół Podstawowych w Czeszewie i Miłosławiu. Uczniowie podczas festynu spotkali się z maskotką Wielkopolskiej Policji - sierżantem PYRKIEM, który uczył dzieci, jak postępować, by bezpiecznie bawić się, uczyć oraz uczestniczyć w ruchu drogowym. Uczniowie, biorąc udział w konkursach, grach i zabawach poznawali zasady bezpieczeństwa i uczyli się bezpiecznych zachowań. Każdy uczestnik spotkania otrzymał dyplom bezpiecznego pieszego oraz nagrodę, którą sam wylosował. Wielką atrakcją był występ animatora, który przedstawił scenki związane z kreowaniem pozytywnych zachowań uczestników. Festyn zorganizowany kolejny raz przez szkołę w Orzechowie, odbył  z udziałem funkcjonariuszy policji z KPP we Wrześni, Posterunku Policji w Miłosławiu oraz  dzięki finansowemu wsparciu GKPIRPA w Miłosławiu i pomocy organizacyjnej OSP w Orzechowie. Tak jak w poprzednich latach koordynatorem spotkania była pedagog szkolna Barbara Ciemniewska.

 • Ślubowanie pierwszaków.

  Dnia 3 października 2017 roku odbyło się w naszej szkole Ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Na Ślubowanie przybyli zaproszeni goście:  przewodniczący Rady Rodziców p. Michał Prusak, kierownik posterunku Policji w Miłosławiu st.asp. Przemysław Teodorczyk, Sołtys p. Małgorzata Bzowa, Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić wszystkim zebranym swoje umiejętności. Nad przebiegiem prezentacji  uczniów czuwała wróżka w towarzystwie Pinokia. Po zakończonej prezentacji p. Dyrektor, zaproszeni goście i wychowawczynie klas pierwszych zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały ,,Egzamin Pierwszoklasisty”. Doniosłym momentem uroczystości było Ślubowanie pierwszoklasistów , które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał pan Dyrektor niezwykłym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowie. Pan Dyrektor wręczył też wspólnie z panią Dyrektor akty pasowania na ucznia wraz z ołówkami  oraz legitymacje szkolne wszystkim 26 Pierwszoklasistom. Najmłodsi otrzymali też wiele wspaniałych prezentów i słodyczy ufundowanych przez Dyrekcję Szkoły, Radę Rodziców, Samorząd Szkolny, wydawnictwo Nowa Era, panią Sołtys. Wszystkie te dary sprawiły radość uczniom, zaś prezenty edukacyjne usprawnią pracę na zajęciach. Wychowawczynie p. Arleta Sobkowiak i p. Maria Józefiak składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom! 

 • Samorząd Uczniowski wybrany.

  Dnia 29 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 146 osób (uczniowie, nauczyciele i pracownicy).  Wybranych zostalo 10 uczniów, w tym dwie uczennice z klas czwartyc -Oliwa Prusak i Majka Tomczak.
  Przewodniczącą samorządu uczniowskiego została Pola Adamczyk.
  W sekcji technicznej są -
  Mikolaj Mirkiewicz,
  Bartosz Łuczak,
  Wiktor Stachnik,
  Jakub Kasprzak
  W sekcji ekonomicznej- 
  Julia Barbuzinska,
  Adrianna Robak
  W sekcji artystycznej- 
  Anna Rychlińska.
  Opiekunami samorządu uczniowskiego są panie : 
  Ewa Szymańska, Alicja Kowalska, Natalia Serafin.

 • Na szalonej dyskotece!

  Dzień Chłopca obchodzony jest co roku 30 września. Z tej okazji, w czwartek, w naszej szkole odbyła się SZALONA DYSKOTEKA. Uczestniczyli w niej uczniowie klas pierwszych, trzecich i czwartych. Przy rytmach najnowszych przebojów na parkiecie szalały pary, kółka i soliści. Było miło, wesoło i zabawnie. Zresztą, jak zawsze!  Kolejna dyskoteka już w listopadzie z okazji andrzejek.

  Dziękujemy pani Julicie Cenkier za przygotowanie elementów dekoracyjnych, naszym didżejom: Adrianowi Szewczykowi, Tomkowi Matuszakowi oraz Wiktorii  Drzewieckiej za  pokaz tańca - Makarena.

  Nad bezpieczeństwem czuwały panie: Maria Józefiak, Arleta Sobkowiak, Barbara Hinz, Natalia Serafin, Ewa Szymańska oraz Agnieszka Stawicka.

 • Bartek Kowalski Mistrzem Polski!!!

  W dniach 23 - 24 września w  Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski  U - 16 w lekkoatletyce. Mistrzostwa rozpoczęły się konkurencją w skoku wzwyż, w której wziął udział Bartek Kowalski uczeń drugiej klasy gimnazjalnej. W zaciętej rywalizacji pokonał dwunastu rywali z całej Polski, skacząc 193 cm.  GRATULUJEMY BARTKOWI                     I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!

 • Nowy rok szkolny rozpoczęty.

  Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowie. Wszyscy uczniowie pełni energii zebrali się 4 września przed szkołą, aby rozpocząć naukę. Zostali przywitani przez przedstawicieli samorządu szkolnego i pana dyrektora. Podczas uroczystości został także poświęcony odnowiony sztandar z nową nazwą szkoły. Wszystkim uczniom klas 1-4, klasy 7 i klasom gimnazjalnym życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym!

 • Srebro wywalczone w Bratysławie

  20 maja w Bratysławie odbyły się międzynarodowe zawody karate XXI SLOVAKIA OPEN WUKF EUROPEAN CUP 2017, w których udział brali zawodnicy z dwunastu państw. Pojechałem tam wraz z moim trenerem i grupą z Wielkopolski.        

  Oto kilka informacji na temat sportu, który uprawiam już od kilku lat: Karate jest systemem walki składającym się z technik blokowania lub udaremniania ataku, kontratakowania przeciwnika przez uderzenie między innymi pięścią lub nogą.

  Podczas zawodów w Bratysławie zostały przeprowadzone następujące konkurencje: kata - to układy obrony i ataku i kumite - walka z przeciwnikiem rzeczywistym. My braliśmy udział w konkurencjach kumite. Zdobyłem wraz z kolegami srebro w kumite drużynowym.

  Cała nasza ekipa przywiozła 6 medali: 4 złote srebro i brąz. Podczas zawodów zdobyłem nowe doświadczenie. Miałem także czas, aby popatrzeć na walki innych uczestników i obserwować ich techniki.  Dla mnie to pierwsze tak duże zawody i niezapomniana przygoda.

                                                                                                                                                         Maciej Piekarski kl. I B gimnazjum

 • SUPERKLASA 2017

   

  1 czerwca w naszej szkole był obchodzony Dzień Dziecka połączony z tradycyjnym już turniejem Super Klasa 2017”.

  Celem tego dnia jest osiągnięcie współpracy całej klasy, a także miłe spędzenie tego dnia na rozwiązywaniu zadań i łamigłówek. Zadania przygotowane były przez nauczycieli. Aby je wykonać, zarówno gimnazjaliści jak i uczniowie szkoły podstawowej musiały wykazać się sprytem, wiedzą, ale przede wszystkim współpracą i zgraniem! Finalną konkurencją było przeciąganie liny, a tuż po niej zostały ogłoszone wyniki turnieju.

  W tym roku tytuł Super Klasy 2017” trafił dla klasy IIIB. Jest to nie tylko ogromny zaszczyt, ale też nagroda – wyjazd na wycieczkę, autobusem sponsorowanym przez Pana Dyrektora.

  W rywalizacji klas podstawowych wygrała klasa 3A.

  Zwycięzcom gratulujemy!

  Dziękujemy także  Radzie Rodziców za słodkości i smaczne kiełbaski.

 • Duet Kowalski - Kozłowski w finale wojewódzkim.

  Duet Bartek Kowalski z klasy IB i Wiktor Kozłowski z klasy IIIA w Mistrzostwach Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej wywalczył drugie miejsce i zakwalifikował się na Mistrzostwa Rejonu Szkół Gimnazjalnych, na których zajął trzecie miejsce i awansował do finału wojewódzkiego. Finał ten odbędzie się 8 czerwca.

    Trzymamy mocno kciuki za naszych siatkarzy !!!

 • Złoto Bartka Kowalskiego.

  W Mistrzostwach Powiatu w skoku wzwyż uczeń klasy IB Bartosz Kowalski zdobył złoto, skacząc 195cm. Pobił swój dotychczasowy rekord o 10 cm. Przed nim kolejne wyzwanie -  Mistrzostwa Województwa, które odbędą się 7 czerwca.

  Życzymy wysokich lotów i czekamy na kolejne sukcesy!!!

 • Klubowy sukces i nowy rekord Polski Bartka Kowalskiego.

  28 maja br.  na Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików Bartek wywalczył złoto, skacząc wzwyż 193cm, jednocześnie ustanawiając nowy rekord Polski w kategorii 14-latków!!!                                                                                                                                                                                                                            Gratulujemy!!!

 • Smerfna wyprawa klas drugich.

  30 maja 2017 r. uczniowie klas drugich szkoły podstawowej z p. Barbarą Hinz i p. Natalią Serafin wybrali się na wycieczkę do Jarocina.

  Na początku wspólnie obejrzeliśmy ciekawy i wzruszający film pt. „Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski” w kinie „Echo”. Przeżyliśmy wielką przygodę Smerfetki, która wraz z kilkoma innym Smerfami wyruszyła na wyprawę, aby dowiedzieć się, dlaczego jest jedyną dziewczynką w wiosce.

  Następnie odprężyliśmy się w Aquaparku. Zabawy w wodzie były wspaniałe!!!

  Była też chwila na „małe co nieco” w McDonalds.

  Dziękujemy Rodzicom za sfinansowanie naszej wycieczki. Był to piękny prezent z okazji Dnia Dziecka.

 • Trzecioklasiści na ostatniej wycieczce.

  24 maja uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami – p. Grażyną Goździelą i p. Ewą Szymańską i p. Agnieszką Stawicką udali się na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta.

  Mimo wczesnego wyjazdu uczestnicy przybyli na miejsce zbiórki z pozytywnym nastawieniem i właśnie dzięki temu podróż, którą później odbyli była przyjemna i minęła bardzo szybko. Pierwszym punktem programu było Westerplatte, które było miejscem wybuchu II wojny światowej. Tego samego dnia wszyscy udali się do Gdańska, gdzie zobaczyli Kościół Mariacki, Dwór Artusa, Złotą Bramę, Fontannę Neptuna oraz Bramę Zieloną. Uczniowie mieli też okazję przespacerować się Długim Targiem. Po dniu pełnym wrażeń uczestnicy przebyli drogę do Chłapowa, gdzie mieli swoje lokum, a po krótkim odpoczynku ruszyli na plażę, aby móc przywitać się z morzem, zrobić ciekawe zdjęcia i spędzić razem czas. Dzień drugi był równie ciekawy. Na początku gimnazjaliści udali się do Oliwy, gdzie w Archikatedrze wysłuchali zapierającego dech w piersiach koncertu organowego. Później udali się do Sopotu, aby przespacerować się po molo i zobaczyć „Krzywy Domek”. Tego samego dnia wycieczkowicze przybyli do trzeciego miasta należącego do Trójmiasta – do Gdyni. Na miejscu zwiedzali statek „ORP Błyskawica”, mogli zobaczyć przepiękny „Dar Pomorza” i odbyć godzinny rejs statkiem „Dragon”. Po powrocie do Chłapowa wszyscy równie chętnie wybrali się na plażę, aby podziwiać zachód słońca. Trzeciego dnia uczniowie dotarli do Rozewia, gdzie licząc stopnie wspinali się na latarnię morską. Kolejnym i już ostatnim etapem podróży był Hel, tam wszyscy mieli okazję wejść do Fokarium i zobaczyć, w jaki sposób ludzie opiekują się fokami.

  Ostatnia wspólna wycieczka klas trzecich na pewno zapadnie wszystkim w pamięć, dzięki wspaniałej atmosferze, którą mogliśmy poczuć, będąc w Trójmieście. Były to piękne chwile, które z pewnością będziemy długo wspominać! 

 • Informacja Dyrektora szkoły

   

  UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE !!!

          Zgodnie z przepisem  art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2016 r. poz. 1943, z późn. zm.)  oraz  art. 205 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.-Przepisy wprowadzające ustawę-Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60)

  informuję, że od roku szkolnego 2017-2018  nasza szkoła zmieni stan organizacyjny i stanie się ośmioklasową

          Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Orzechowie.

  Od 1 września 2017r. w szkole rozpoczną naukę uczniowie następujących klas:

  Klasa 1 SP

  2 oddziały, uczniowie z rocznika 2010,

  Klasa 3 SP

  2 oddziały, uczniowie obecnych klas  2-ich SP w Orzechowie,

  Klasa 4 SP

  2 oddziały, uczniowie obecnych klas  3-ich SP w Orzechowie,

  Klasa 7 SP

  1 oddział uczniów, uczniowie obecnych klas 6 SP w Czeszewie /tylko z Orzechowa i ew. z innych obwodów szkolnych poza SP Czeszewo np. uczniowie z Pięczkowa/.  

  Klasa II gimnazjum

  2 oddziały, uczniowie obecnych klas I gimnazjum w Orzechowie

  Klasa III gimnazjum

  2 oddziały, uczniowie obecnych klas II gimnazjum w Orzechowie

 • List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

   

  List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

  Szanowni Państwo,
  Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

  zakończyliśmy pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian w polskiej oświacie.

  Serdecznie dziękuję za to, że byli Państwo z Kuratorami Oświaty, samorządami, dyrektorami szkół w procesie przygotowywania sieci szkół. Bardzo ważnym celem projektowania nowego prawa oświatowego była dla nas szkoła, która jest blisko ucznia.

  Wiedzą już Państwo, do której szkoły będą uczęszczać dzieci. Jestem przekonana, że samorządy świadome spoczywającej na nich odpowiedzialności brały pod uwagę Państwa oczekiwania, potrzeby dzieci, a także – oczywiście – lokalne uwarunkowania.

  Reforma edukacji jest częścią spójnej, przemyślanej i zaplanowanej w perspektywie najbliższych lat polityki oświatowej państwa. Dążymy do tego, aby każdy uczeń, bez względu na to skąd pochodzi oraz jaki jest status materialny jego rodziny, miał zapewnioną dobrą edukację i dobrą szkołę.

  Wszystkie dokumenty niezbędne do tego, aby uczyć w nowym systemie szkolnym (podstawa programowa dla szkół podstawowych oraz ramowe plany nauczania dla wszystkich typów szkół) są przygotowane. Chcę podkreślić, że do końca obecnego roku szkolnego przeszkolimy nauczycieli z nowej podstawy programowej. Z kolei pod koniec kwietnia opublikowaliśmy wstępny projekt nowej podstawy programowej dla szkół ponadpodstawowych, która będzie obowiązywała od roku szkolnego 2019/2020.

  Wydawnictwa pracują nad nowymi podręcznikami dla klas I, IV, VII, z których od września będą uczyli się uczniowie według nowej podstawy programowej. Jeszcze przed wakacjami będzie gotowa oferta podręczników do tych klas.

  Pragnę zapewnić, że każdy uczeń otrzyma książki i ćwiczenia w szkole. Podręczniki oraz materiały edukacyjne dla szkół podstawowych i klas gimnazjalnych będą sfinansowane z budżetu państwa.

  Szanowni Państwo, chcę, aby dzieci miały zapewniony przynajmniej jeden ciepły posiłek w szkole i mogły w spokoju zjeść go podczas jednej dłuższej przerwy „obiadowej”.

  Takie rozwiązania planujemy wprowadzić w szkole w roku szkolnym 2018/2019. Dodatkowo wspólnie z Ministrem Zdrowia przedstawimy wkrótce wstępne założenia programu obejmującego opieką stomatologiczną uczniów. Zarówno posiłek, jak i opieka stomatologiczna to istotne elementy składające się na dobrą szkołę.

  Dziękuję za Państwa aktywny udział we wprowadzaniu reformy edukacji. Zachęcam do kontaktu z nauczycielami, dyrektorami szkół, lokalnymi władzami odpowiedzialnymi za edukację
  w regionach.

  Jednocześnie przypominam, że do Państwa dyspozycji pozostaje Zespół do spraw wdrażania reformy edukacji w Ministerstwie Edukacji Narodowej. W poszczególnych województwach funkcjonują również regionalne zespoły koordynacyjne działające przy Kuratorach Oświaty.

  Dodatkowe informacje dotyczące zmian w systemie edukacji znajdują się na stronie internetowej: www.reformaedukacji.men.gov.pl. Do dyspozycji są także adresy mailowe, na które można przesyłać pytania dotyczące reformy oświaty. Zachęcam do kontaktu.

  Wspólnie zadbamy o dobrą szkołę.

  Z wyrazami szacunku

  Anna Zalewska
  Minister Edukacji Narodowej

 • DRZWI OTWARTE

  Uwaga!

  DRZWI OTWARTE 
  16:00-18:00

  16 MAJA 2017 R.


  W tym dniu w szkole będą obecni wszyscy nauczyciele.

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Orzechowie

  ul. Szkolna 18
  62-322 Orzechowo
 • /fax:(61)4371089
liczba odwiedzin: 386213