Nawigacja

 • Mistrzostwa Powiatu LA

  MISTRZOSTWA POWIATU W LA

  WRZEŚNIA 2018

  Nasi sportowcy przywieźli 8 medali:

  1. SANDRA MICHALAK

  ZŁOTY MEDAL - SKOK WZWYŻ

  2. ZUZANNA MARCHWIAK

  ZŁOTY MEDAL - PCHNIĘCIE KULĄ

  3. BARTOSZ KOWALSKI

  ZŁOTY MEDAL - SKOK WZWYŻ

  4. JAKUB KAMIENNIK

  ZŁOTY MEDAL - RZUT OSZCZEPEM

  5. BARTOSZ ŁUCZAK

  SREBRNY MEDAL - SKOK WZWYŻ

  6. JĘDRZEJ SZYMAŃSKI

  SREBRNY MEDAL - PCHNIĘCIE KULĄ

  7. TOMASZ MATUSZAK

  SREBRNY MEDAL - RZUT OSZCZEPEM

  8. DOMINIK MAŁECKI

  BRĄZOWY MEDAL - BIEG NA 1000m

 • Gra "Między nami czytelnikami rozstrzygnięta"!

  Za nami gra czytelnicza w oparciu o baśń H. Ch. Andersena „Calineczka”. 24 marca uczestnicy: uczniowie kl. Ia, Ib, IIIa, IIIb przeszli przez tor gry, pokonując przeszkody, rozwiązując różne zadania. Uczestniczące w grze klasy zajęły następujące miejsca: I miejsce – kl. IIIa,II miejsce – IIIb,  III miejsce –Ia, IV miejce – Ib. Organizatorki turnieju – p. Violetta Biegańska i Barbara Hinz dziękują za wspaniałą zabawę.

 • I Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Matematyki"

  23 marca 2018r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III szkół podstawowych z terenu gminy Miłosław, miał charakter rywalizacji międzyszkolnej. Czas rozwiązywania zadań wynosił 45 minut. Przystąpiło do niego 12 uczniów, po 4 z trzech szkół: Czeszewa, Orzechowa, Miłosławia.

  Na początku Pan dyrektor Rafał Zięty serdecznie powitał wszystkich uczestników konkursu oraz przybyłych opiekunów. następnie uczniowie rozwiązywali zadania dostosowane do wiadomości szkolnych, ale wymagające logicznego myślenia. Pracowali wytrwale. Z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie : Barbara Hinz, Natalia Serafin- nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej z Orzechowa, Marlena Zielińska- nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z Czeszewa, Ewelina Grajek - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z Miłosławia.

  Mistrzem matematyki klas trzecich został Hubert Kupś ze Szkoły Podstawowej im. Jana Bogumiła Sokołowskiego w Czeszewie.

  II miejsce zajęła Michalina Szymendera ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Orzechowie.

  III miejsce zajął Piotr Jączyński ze Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu.

   

  Na zakończenie wicedyrektor pani Violeta Nowak pogratulowała wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom konkursu wspaniałych osiągnięć matematycznych  i w towarzystwie jury wręczyła dyplomy i nagrody. Nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do konkursu także otrzymali podziękowania i upominki za rozbudzanie zainteresowań swoich podopiecznych i inspirowanie do zgłębiania wiedzy matematycznej. Wszystkim uczestnikom  I Gminnego Konkursu Matematycznego „ Mistrz Matematyki” oraz ich nauczycielom gratulujemy. Organizatorzy: p. Barbara Hinz i  p. Natalia Serafin pod honorowym patronatem dyrektora szkoły p. Rafała Zięty.

   

 • Zebraliśmy 5 875,44 zł ! ! !

  Akcja Orzechowo na Dzień Kobiet 2018 zakończyła się ogromnym sukcecem! 8 marca zebraliśmy 5 875,44 zł + 10 €.

  Szkoła Podstawowa w Orzechowie - 2 111, 08

  Tarkett - Polska Sp.z o.o. - 1 970, 86 + 10 €

  Sklejka Orzechowo S.A. - 1 071,50

  Urząd Gminy Miłosław - 722,00

  DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM ORZECHOWA, RODZICOM, BABCIOM, CIOCIOM ZA ZAANGAZOWANIE I PYSZNE CIASTA I RÓWNIEŻ TYM, KTÓRZY WSPARLI NASZĄ AKCJĘ FINANSOWO!

  Zebraną kwotę przekażemy panu Mateuszowi Antoniewiczowi i panu Gerardowi Ławniczakowi na ich leczenie i rehabilitację.

  DZIĘKUJEMY ! ! !

  Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowie

 • Młodzież zapobiega pożarom.

  5 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom". Magdalena Bzowa z kl. III B gimnazjum zajęła 1. miejsce, a Martyna Dragon z kl. II B gimnazjum - 3. miejsce. Obie uczennice zakwalifikowały się do eliminacji na szczeblu powiatowym, który odbył się 6 marca we Wrześni. Magda Bzowa zajęła 3. miejsce! Gratulujemy!

 • Otwarcie Centrum Dydaktyczno - Sportowego.

  Centrum Sportowo-Dydaktyczne przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowie zostało oficjalne otwarte. Przecięcie wstęgi odbyło się w piątek 2 marca.

  Aktu przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Miłosławia Zbigniew Skikiewicz, starosta Dionizy Jaśniewicz, dyrektor szkoły Rafał Zięty oraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego Pola Adamczyk i najlepszy sportowiec szkoły Bartosz Kowalski. Wcześniej nowy obiekt poświęcił ks. Mariusz Zawadzki, wikariusz orzechowskiej parafii . Na uroczyste otwarcie hali przybyli zaproszenie goście, m.in. Arleta Nowak – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Miłosław (przedszkoli, szkół, WTZ, OPS, MCK, ZGK), szefowie firm działających na terenie Orzechowa: „Sklejka Orzechowo” – Adam Jasinski, Tarkett Polska Sp.z o.o. – Aleksander Borowiec, BUD-OWY – Piotr Olszowy, WOOD Serwis – Ewelina Szymańska, przedstawiciele Firmy Spochacz – głównego wykonawcy obiektu. Obecni byli także sołtys Orzechowa – pani Małgorzata Bzowa, Przewodniczący Rady Miejskiej – Hubert Gruszczyński i Radni Rady Miejskiej, prezes OSP Orzechowo – Andrzej Smentek i Hieronim Fechner – były dyrektor szkoły.

  Po oficjalnej części otwarcia odbył się pokazowy konkurs skoku wzwyż przy muzyce i światłach, w którym wzięli udział młodzi skoczkowie: Mistrz Polski w kategorii U16 – Bartosz Kowalski (z wynikiem 193 cm), Bartosz Łuczak zdobywca 2.miejsca w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w kategorii U16 (z wynikiem 169 cm), Sandra Michalak – zdobywczyni 1.miejsca w finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi w 2012 roku (z wynikiem 155 cm). Wszyscy to uczniowie naszej szkoły trenujący w klubie sportowym LUKS ORKAN WRZEŚNIA pod czujnym okiem pana Romana Chojnackiego. Oprócz naszych uczniów w konkursie wystartowały także: Samanta Wajnert, która zdobyła 2.miejsce w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w kategorii U16 (z wynikiem 155 cm) również podopieczna  pana Chojnackiego i Agata Wojciechowska, która w 2017 roku zdobyła 1. miejsce w Finale Wojewódzkim Czwartków LA w Poznaniu trenowana przez pana Grzegorza Nowaka.

  W przerwach między skokami zaprezentowali się tancerze z wrzesińskiej „Alchemii”, wystąpił Dawid Krzyżowski z niesamowitym pokazem Freestyle Football. Na koniec spotkania mogliśmy podziwiać „Laserman show”.

  Jednak dla uczniów, rodziców i mieszkańców Orzechowa największą i najsłodszą niespodzianką okazał  się ogromny tort, który wjechał na koniec na salę. Każdy poczęstował się jego kawałkiem. Ogromnie cieszymy się, że po tylu latach zmagań mamy wreszcie „prawdziwą” halę sportową, na której będziemy nie tylko ćwiczyć, ale również rozwijać nasze talenty sportowe.

  Przypomnijmy, że budowa Centrum Dydaktyczno - Sportowego kosztowała 4 mln 904 tys. 657 zł. Wartość dofinansowania to 3 mln 972 zł 448 zł. Wkład własny gminy wyniósł 932 tys. 209 zł.

 • ZAPRASZAMY

  NA MECZ PIŁKI SIATKOWEJ

  Z OKAZJI OTWARCIA

  CENTRUM - DYDAKTYCZNO SPORTOWEGO

  APP KRISPOL-POWIAT WRZESIŃSKI

   13 MARCA O GODZINIE 17.00 

 • Zmagania "O Złotą Stalówkę"

  W poniedziałek, 5 lutego 2018 roku, w Zespole Szkół Politechnicznych odbył się finał XII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego "O Złotą Stalówkę" pod patronatem wrzesińskiego starosty. W zmaganiach z polską ortografią wzięło udział 35 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych z powiatu wrzesińskiego - laureatów etapów szkolnych. Jury złożone z polonistów uczących w szkołach gimnazjalnych i ponadpodstawowych wyłoniło zwycięzców w kategorii gimnazja i szkoły ponadpodstawowe. My gratulujemy Sandrze Michalak, która zajęła 3. miejsce w kategorii gimnazja. Nagrody wręczyli zwycięzcom: starosta wrzesiński - pan Dionizy Jaśniewicz, naczelnik wydziału oświaty - pan Stefan Tomczak oraz dyrektor szkoły - pan Bogdan Nowak.

 • Niepokonani na LA w Kaliszu.

  W sobotę, 20 stcznia dwaj nasi uczniowie byli niepokonani w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w Lekkiej Atletyce kat. U16., które odbyły się w Kaliszu. W skoku wzwyż 1. miejsce z wynikiem 193 cm zajął Bartosz Kowalski, a tuż za nim na podium stanął Bartosz Łuczak, skacząć 169 cm. Zwycięzcom gratulujemy !!!

 • Bale w karnawale!

  W czwartek, 18 stycznia na balu maskowym bawili się także czwartoklasiści. Świetlica szkolna stała się salą balową, w której pojawiło się wiele ciekawych postaci - muszkieterka, pirat, czarodziej i czarownica, Jednorożec, Japonka, raper, radosne koty i diabełki i wiele innych. Na straży stało kilku żołnierzy i agentów, rozrywki dostarczyli także sławni piłkarze. W latynoskich i rytmach disco wszyscy szaleli na parkiecie. Taki bal chcemy powtórzyć za rok. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć.

 • Karnawałowe szaleństwo!

  We wtorkowe przedpołudnie, 16 stycznia, odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów klas pierwszych i trzecich - bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną balonami i serpentynami. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, wszyscy bawili się doskonale. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła animatorka – Myszka Minnie, która wraz z wychowawczyniami nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci bawiły się świetnie, chętnie uczestniczyły w różnorodnych konkursach. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Po krótkim odpoczynku ponownie w sali balowej rozpoczęły się harce. Dziękujemy państwu Tamborskim za szaloną zabawę, na którą czekamy za również za rok.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • 26. FINAŁ WOŚP

  Podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 4.497,47 zł i 5 euro. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie oraz  druhom strażakom z OSP Orzechowo za pomoc w organizacji tego dnia.

 • W świątecznym nastroju.

  22 grudnia uczniowie klas II gimnazjum i IIIb SP wraz z wychowawcami przygotowali Jasełka. Inscenizacja Bożonarodzeniowa idealnie wprowadziła wszystkich w klimat świąteczny, a jej przesłanie odzwierciedlało obecne zachowania wielu z nas… ,, Zwariowane Jasełka. Takie, jak dzisiejszy, zwariowany świat. Wszystko postawione na głowie…’’ Muzyka i gra świateł wpłynęły na niepowtarzalność widowiska. Z pewnością każdy widz otrzymał jeden z najpiękniejszych prezentów na święta - wartości, które uświadomiły, co powinno być dla nas najważniejsze - miłość, przyjaźń, szacunek, godność, poświęcenie i pomoc drugiemu człowiekowi.

  Również 7 stycznia pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Orzechowa i gości przybyłych do parafialnego kościoła. Uczniowie ponownie przywołali magię Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie odegrane w orzechowskim kościele wywarło jeszcze większe wrażenie. Wnętrze i symbolika naszej świątyni wzmocniły emocje i doznania publiczności. Zarówno dla uczniów jak i odbiorców będą to piękne wspomnienia, wracające z każdymi Świętami. Z nadzieją, że zaczniemy pamiętać i doceniać to co mamy, nie tylko od święta.

 • Weołych Świąt!

  To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha - w serca złamane i smutne, cicha wstępuje otucha. To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu już wieków, pod dachem tkliwej kolędy, Bóg się rodzi w człowieku...

  Radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym 2018 Roku

  życzą

  Uczniowie, Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowie.

   

 • Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie.

  19 grudnia uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami i opiekunami byli na wycieczce w Kłodawie               i zwiedzili Kopalnię Soli. Pierwszą atrakcją był zjazd windą 600 metrów pod ziemię z prędkością 6m/s. Następnie pan przewodnik oprowadził nas tajemniczymi tunelami, opowiadając wiele ciekawych historii i legend. Dowiedzieliśmy się również, że istnieją różne rodzaje soli, między innymi różowa, biała, niebieska. Widzieliśmy komnatę Drakuli, ładunki wybuchowe, wózki pełne soli, przepiękną Kaplicę św. Kingi, a w niej tablicę ku pamięci zmarłych górników oraz figurkę patronki, jak i dobrego ducha kopalni, również wykonane z soli. Obejrzeliśmy też w wykuwanej przez dwa lata komorze solnej scenę, na której pobito rekord Guinesa w koncercie zagranym najniżej pod ziemią. My mieliśmy okazję zaśpiewać na niej dwie kolędy. Najbardziej podobał nam się korytarz zwany strefą wolnego lizania. Mogliśmy tam polizać ściany i przekonać się, że na prawdę są z soli. Na koniec naszej wizyty              w kopalni każdy mógł wybrać sobie bryłkę odłamków solnych, by wziąć ją na pamiątkę z wycieczki, która dostarczyła nam mnóstwo wrażeń.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Z mikołajkową wizytą w Poznaniu.

  W piątek 8 grudnia uczniowe naszej szkoły już tradycyjnie wzięli udział w próbie generalnej koncertu w Filharmonii Poznańskiej. Uczniowie klas czwartych, siódemj i gimnazjalnych mieli okazje podziwiać orkiestrę wraz z jednym z najwybitniejszych dyrygentów młodego pokolenia panem Łukaszem Borowiczem. mielismy okazję posłuchać

  • Artura Kroschela
   • Nad snem na orkiestrę symfoniczną (2017) - utwór zamówiony przez Filharmonię Poznańską (prawykonanie)
  • Aleksandra Arutiuniana
   • Koncert As-dur na trąbkę i orkiestrę
  • Siergieja Rachmaninowa
   • I Symfonia d-moll op. 13.

  Po koncercie klasy czwarte i siódma wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Narodowym w Poznaniu pt. "Fałszerze dzieł sztuki", a klasy gimnazjalne uczestniczyły w pokazie filmu "Najlepszy" w ramach projektu "Kino na temat".

  Dziękujemy panu Piotrowi Niewiedziałowi za możliwość udziału w próbie koncertu.

   

   

 • I Ty zostań świętym Mikołajem!

  Tradycji stało się za dość! Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku postanowiliśmy pomóc dzieciakom z Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie.  W Mikołajki , czyli 6 grudnia uczniowie klas trzecich gimnazjum ubrani w czapki Świętego Mikołaja tym razem nie rozdawali, a zbierali słodycze dla zaprzyjaźnionych rówieśników. Hojność uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Za wszystkie słodycze i serce, jakie okazaliście dzieciakom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

  Uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z wychowawczyniami.

 • Andrzejkowe szaleństwo!

  30 listopada klasy pierwsze, trzecie i czwarte obchodziły odbyły się andrzejki. Uczniowie wraz z wychowawczyniami  bawili się przy muzyce . Największą atrakcją były oczywiście wróżby, przygotowane przez czwartoklasistów.  Wróżbici  na wesoło, w barwnych strojach i nakryciach głowy przepowiadali wszystkim przyszłość: bogactwo, szczęście w miłości, spełnienie marzeń.  Kto wie, może niektóre z wróżb się spełnią! na andrzejkach panowała bardzo magiczna atmosfera.  Wszyscy wesoło się bawili.

   
 • Podziwialiśmy Moskiewską Rewię na Lodzie.

  29 listopada uczniowie klas 1-4 mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć Moskiewską Rewię na Lodzie w poznańskiej Arenie. Na lodowisku zaprezentowali się artyści z rosyjskiej młodzieżowej sekcji łyżwiarzy, którzy przepięknie przedstawili historię „Królowej Śniegu” opartej na motywach baśni H. Ch. Andersena. Dzieci mogły zobaczyć artystów w bajecznych kolorowych strojach, tańczących do romantycznej muzyki. Oklaskiwały Gerdę i Kaja, Królową Śniegu, rozbójników i innych bohaterów. Mimo chłodu i zimowego nastroju widowisko na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

 • Miś to najlepszy przyjaciel!

  25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Także w naszej szkole ten dzień to okazja do wspaniałej zabawy. Już w piątek wszyscy uczniowie klas pierwszych i trzecich przynieśli swojego ulubionego przyjaciela – Misia. Misie były duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie.
  W tym roku, wspólnie z Samorządem Uczniowskim zaprosiliśmy do naszej szkoły duet Państwa Tamborskich z Kołaczkowa. Na początku urocza księżniczka przypomniała historię pluszowego misia imieniem „Tedy”. Potem rozpoczęła się zabawa przy piosence „Pokochaj Pluszowego Misia’’, podczas której przyłączył się do grona bawiących bohater dnia - Miś Tuliś. Dzieci przywitały go z ogromną radością. Dalsza część spotkania upłynęła na wspólnych zabawach pełnych uśmiechów i radości. Każde dziecko rysowało portret Tulisia, mogło „zniknąć” na chwilę w bańce mydlanej, zostało obdarowane wesołymi gadżetami. Dzień zakończył się wspólną fotografią. Pamiątkowe zdjęcia doskonale upamiętnią wydarzenia, do których z sentymentem dzieci będą wracały.
  Nas, wychowawczynie, cieszy to, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
   

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Orzechowie

  ul. Szkolna 18
  62-322 Orzechowo
 • /fax:(61)4371089
liczba odwiedzin: 450184