Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
  • Zapraszamy wszystkich chętnych do wyjazdu
    do Teatru Wielkiego w Poznaniu na przedstawienie
     „DZIADEK DO ORZECHÓW”  z udziałem Jagny Marciniak z Orzechowa w roli Klary!

„Dziadek do orzechów” to baletowe przedstawienie, które z radością obejrzą zarówno dorośli jak i dzieci, znakomicie wprowadza w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Od lat ciesząca się niesłabnącym powodzeniem poznańska realizacja historii małej Klary została przygotowana przez Sławomira Woźniaka. Oprócz skrzących się choreograficzną pomysłowością i doskonałym wykonaniem popisów baletowych na szczególną uwagę zasługują dekoracje i kostiumy duetu Jaśniak-Kaja. Widzowie zawsze wstrzymują oddech, gdy na scenie w czasie balu u Radcy pojawia się rozświetlona choinka bądź, gdy nagle do ciemnej sypialni Klary wchodzi, błyskając czerwonymi oczyma Król Myszy ze swą groźną świtą.

• 13 października odbyły się  warsztaty literackie z Panem Maciejem Płazą  - polskim tłumaczem i prozaikiem, tłumaczem literatury anglojęzycznej oraz prac naukowych - laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich za powieść „Skoruń”.  W warsztatach wzięło udział 21 uczniów klas gimnazjalnych oraz siódmej klasy szkoły podstawowej. Podczas spotkania Pan Płaza udzielił nam rad dotyczących pisania i tworzenia wypowiedzi, podzielił się swoimi wrażeniami po przeczytaniu napisanych przez nas opowiadań na temat „Gdyby nie to, że była środa, zdążyłabym/zdążyłbym na pewno..."  W rozmowie z wybitnym gościem zadawaliśmy  wiele pytań, na które otrzymaliśmy, czasem znane, a czasem zaskakujące, odpowiedzi. Z warsztatów wyszliśmy pełni nowej wiedzy oraz z zapałem do pisania. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w takim przedsięwzięciu i z niecierpliwością czekamy na następne!

• 14 października to Dzień Edukacji Narodowej, to wspólne święto Nauczycieli, Uczniów i Pracowników szkoły.

Pragniemy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły przekazać najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy i sukcesów w realizacji zawodowych zadań oraz podziękować za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane nam - uczniom.

• 6 października ponownie my – trzecioklasiści wybraliśmy się do Poznania, aby obejrzeć film w kinie „Helios” –w ramach Programu „Kino na temat”, który pozwala oglądać wartościowe filmy zakończone edukacyjną debatą.

Film, który wybraliśmy to „Twój Vincent”, związany z postacią Vincenta van Gogha. To projekt wyjątkowy – jest to pierwszy pełnometrażowy film animowany zrealizowany techniką malarską.

Dorota Kobiela i Hugh Welchman to reżyserski duet filmowy. Zamiast przedstawiać skandale, które towarzyszyły malarzowi i położyły cień również na jego twórczość, autorzy wybrali konwencję filmowego śledztwa – Vincent van Gogh nie żyje od roku, a Armand Roulin wyrusza w podróż, by dostarczyć jego ostatni list komuś z rodziny. Droga ku odnalezieniu stosownego adresata staje się zarazem podróżą przez kolejne znajomości van Gogha. Młody Francuz odwiedza po kolei wszystkich uwikłanych w znajomość z malarzem: dostawcę farb, dziewczynę wynajmującą mu pokój w karczmie, jego lekarza, domniemaną ukochaną, a nawet przypadkowe osoby z otoczenia, takie jak chłopak zarządzający łódkami. Jednak wraz z przypływem kolejnych opowieści dociera do Roulina, że nigdy nie zrozumie, jakim człowiekiem naprawdę był Vincent, coraz bardziej wsiąka w historie opowiadane mu przez kolejne osoby, coraz bardziej obsesyjnie próbując odtworzyć ostatnie tygodnie życia artysty. W jego oczach Vincent przestaje być wariatem, który niegdyś odciął osobie ucho (podobno z miłości), a staje się smutnym, nieszczęśliwym czł

• 5 października 2017 w naszej szkole odbył się festyn edukacyjno-policyjny „Z PYRKIEM BEZPIECZNIEJ”, w którym wzięli uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Orzechowie i klas drugich ze Szkół Podstawowych w Czeszewie i Miłosławiu. Uczniowie podczas festynu spotkali się z maskotką Wielkopolskiej Policji - sierżantem PYRKIEM, który uczył dzieci, jak postępować, by bezpiecznie bawić się, uczyć oraz uczestniczyć w ruchu drogowym. Uczniowie, biorąc udział w konkursach, grach i zabawach poznawali zasady bezpieczeństwa i uczyli się bezpiecznych zachowań. Każdy uczestnik spotkania otrzymał dyplom bezpiecznego pieszego oraz nagrodę, którą sam wylosował. Wielką atrakcją był występ animatora, który przedstawił scenki związane z kreowaniem pozytywnych zachowań uczestników. Festyn zorganizowany kolejny raz przez szkołę w Orzechowie, odbył  z udziałem funkcjonariuszy policji z KPP we Wrześni, Posterunku Policji w Miłosławiu oraz  dzięki finansowemu wsparciu GKPIRPA w Miłosławiu i pomocy organizacyjnej OSP w Orzechowie. Tak jak w poprzednich latach koordynatorem spotkania była pedagog szkolna Barbara Ciemniewska.

"Wiedza otwiera horyzonty i sprzyja duchowemu rozwojowi człowieka. Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć."

Poniedziałek 20.11.2017

• Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Orzechowie