Nakręć się na film

Kochani! Kub Filmożerców naszej szkoły REAKTYWOWANY!

Nareszcie! Po tak długiej rozłące, w dużej mierze spowodowanej pandemią, ku naszej wielkiej radości – znowu jesteśmy!

Nowa załoga, nowe miejsce – nasze KINO ZA ROGIEM, nowe pomysły, tylko starzy opiekunowie - Jolanta A-Pankowska i Marzena Siwiak. DZIĘKUJEMY za taką możliwość Centrum Kultury Zamek, Adriannie Sołtysik, Joannie Marchewkce, naszemu Dyrektorowi Panu Rafałowi Zięty i  Alicji Kowalskiej, za  zaproszenie nas do tego niezwykle ciekawego projektu edukacyjnego!

Projekt "Nakręć się na film" powstał w ramach tegorocznego"WSPÓŁDZIAŁANIA W KULTURZE 2021” i został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Bardzo Młoda Kultura 2019-2021".Nasze pierwsze spotkanie odbyło się już 14 września 2021 r. i totalnie nas uskrzydliło! Dzięki za ciekawą inaugurację naszym Szanownym Gościom (Adrianna Sołtysiak Centrum Kultury ZAMEK i Centrum Praktyk Edukacyjnych, Joanna Marchewka), oraz wspaniałemu prowadzącemu (Dawid Skórzybut  Fundacje Ad Arte + Festiwal ShortWaves) który wprowadził nas w niezwykle ciekawy świat filmów krótkometrażowych! Niesamowite przeżycie! Sami jesteśmy zaskoczeni jak  inspirujący może być film krótkiego metrażu! Czas przejąć pałeczkę i zarażać naszą miłością do filmu Was wszystkich! Do zobaczenia – już wkrótce! „Klub Filmożerców. Z filmem przez świat”

Kochani !

Niestety nasz niezwykle inspirujący projekt filmowy p.t. „Nakręć się na film”, dobiegł końca. W ramach współpracy i realizowanego projektu wspólnie z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu w sobotę 9.10. 2021  świętowaliśmy zakończenie projektu.

Za nami warsztaty tworzenia filmów, dyskusje w Klubie Filmożerców, warsztaty dla nauczycieli na temat wykorzystania filmów krótkometrażowych na lekcji wychowawczej. Było bardzo inspirująco!

Na podsumowanie projektu zostawiliśmy sobie rodzynkę na torcie czyli rozstrzygnięcie naszego filmowego konkursu pt. " Mój świat w kadrze filmowym" Nasi szanowni Jurorzy Adam Romel i Łukasz Grajek z Wytwórni filmowej Makemake z Poznania mieli trudny orzech do zgryzienia. W konkursie wzięło udział 12 filmów. Każdy był oryginalny, wymagał dużego wkładu pracy i umiejętności. Po burzliwych naradach ostatecznie ogłoszono werdykt

Obejrzeliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi trzy zwycięskie filmy.

Zasłużone fanfary dla zwycięzców!

1. miejsce zdobył Kacper Krzyżański z klasy 5 za umiejętne budowanie narracji filmowej, za intrygującą opowieść pokazaną w obrazie filmowym, autorzy filmu, którzy zdobyli 2. miejsce: Jakub Kowalski z klasy 7b i Aleks Mikołajewski z klasy 8b ciekawie oddali swoją pasję rowerową, zgrabnie budując przejścia montażowe w dynamice teledysku, 3. miejsce przypadło Bartoszowi Dziaskowi z klasy 5 między innymi za umiejętność wykorzystania efektów specjalnych przy użyciu telefonu komórkowego.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłu, twórczej energii i życzymy kolejnych aktywności z filmem!!!

Kochani Miłośnicy Filmożerców!

Za nami kolejna fascynująca przygoda!

Filmożercy odwiedzili Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Korzystając z zaproszenia Eweliny Banaszek i Adrianny Sołtysiak z Centrum Praktyk Edukacyjnych z którymi jeszcze niedawno realizowaliśmy projekt ,,Nakręćsie na film" odwiedziliśmy CK Zamek. Nasz Klub Filmożerców oraz laureaci konkursu filmowego - rozpoczęliśmy spotkaniem w Kinie Palacowym, gdzie razem z Łukaszem Gajdkiem oraz Adamem Romelemz MakeMake obejrzeliśmy krótki film o tegorocznych projektach w ramach ,,Współdziałania w Kulturze 2021", którego nasza szkoła była częścią. Następnie zobaczyliśmy krótkometrażowy, przejmujący film ,,Piach" w reżyserii Bartosza Tryzny i Moniki Stopiczyńskiej. Tuż po nim razem z kinooperatorem Adamem Jodki zwiedziliśmy zakamarki kina. Po chwili przerwy socjolożka Zofia Małkowicz zaprosiła nas na warsztat, na temat spędzania czasu wolnego. Na koniec wycieczki zostaliśmy oprowadzeni po Centrum Kultury ZAMEK, podczas którego Agata Miatkowskaprzybliżyła nam historie budynku. Był to dla nas super czas. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i dodatkowo- super poczęstunek!!!

Do kolejnego projektu.